Nemrégiben volt szerencsém ismeretséget kötni egy úriemberrel, akit Peter Jonesnak hívnak.Kiderült róla, hogy ő az elmúlt másfél évtizedben a 2. legnagyobb partner lett Airbnb Budapest -i szereplői között. Mivel a lakások rövid távú bérbeadása az elmúlt évek áremelkedéséért nagy mértékben felelős volt világszerte, kapóra jött a lehetőség, hogy meginvitáljam őt egy interjúra, és beszélgessünk arról, hogyan élte meg a koronavírus válságot és mit gondol az Airbnb jövőjéről.
Tovább olvasokMikor érdemes lakást venni? Megéri még kivárni, vagy itt az idő, és lépni kell? Esetleg máris késő? Ha komolyan foglalkoztat a lakásvásárlás kérdése, akkor az alapján, amit most elmondok neked, meg fogod tudni hozni a döntést.
Tovább olvasokVajon hogyan alakulnak az ingatlanárak 2021-ben? Az ingatlanpiac lendületet kap, és újra emelkedés kezdődik, vagy végleg kipukkan a lufi és összedől minden? A jövőbe sajnos én sem látok. De van számos infó, ami alapján következtetni lehet arra, hogy merre haladnak majd a dolgok.
Tovább olvasokA lakásárak növekedését 2019 májusában elakasztotta a „szuperállampapír” bevezetése, hiszen a befektetők kaptak egy jó alternatívát az ingatlanbefektetéssel szemben. Aztán jött a koronavírus és a piac megfagyott. A legtöbb ingatlan tulajdonos mégis azt mondja, hogy szerinte nem indult el a lakásárak csökkenése. No hát akkor nézzük meg, hogy mi is a helyzet a „poszt-koronavírusos” ingatlanpiacon:
Tovább olvasokA közösségi média áldásos hatásának hála sűrűn előfordul, hogy az ingatlantulajdonosok a szakmai portálokon az előző napokban megjelent ingatlanpiaci hírek tartalmát mondják vissza és azt hiszik, hogy ettől ők rendkívül tájékozottak. De az a helyzet, hogy van 3 probléma...
Tovább olvasok"Megnéztem a környék ingatlan árait, úgyhogy én ismerem a piacot, és tisztában vagyok a lakásom értékével!"
Ez egy olyan tévhit, ami szinte kivétel nélkül benne van minden eladó fejében. Az ingatlan hirdetések jelentik gyakorlatilag az egyetlen fórumut, ahonnan tájékozódni tudnak az árakkal kapcsolatosan. A baj ott van, hogy feltétel nélkül elfogadják, amit látnak, és nem gondolkodnak. Ezért végül milliókat buknak...
Amint körvonalazódik a lakáseladás gondolata, szinte minden eladó fejében megjelenik ez a kérdés: Mennyit ér a lakásom? A legtöbben ugyanakkor nem tulajdonítanak különösebb jelentőséget a dolognak. Egyszerűen a hasukra ütnek és kitalálnak egy számot, amihez aztán foggal-körömmel ragaszkodnak. ...és ezzel végül milliókat veszítenek.
Tovább olvasokNem akarok nagyképűnek tűnni, de úgy néz ki, hogy meg tudom jósolni a jövőt. Ugyanis tavaly két cikket is írtam arról, hogy a lakásárak csökkeni fognak.
Akkor még fogalmunk sem volt arról, hogy mi a fene az a koronavírus. Egyszerűen abból indultam ki, hogy ha követjük ingatlanpiac ciklikusságát, akkor recesszió következik. Aztán jött a koronavírus. Az ingatlanpiac pedig megfagyott.
Azt hiszem, kéne vennem lottót..
Akár csináltad már korábban, akár nem, a lakásvásárlás procedúrája hosszadalmas és félelmetes lehet, hiszen rengeteg időt igényel és egy vagyon forog kockán. Ezért aztán nagy a kísértés, hogy megvedd az első ingatlant, ami a pénztárcádnak megfelelő. Vagy inkább bérelj tovább és hagyd a fenébe ezt az egész hercehurcát.
Hogy tisztán lásd a folyamatot és a lehető legjobb vásárt csináld, megvizsgáljuk, hogy mi mindent kell átgondolnod, mielőtt belevágsz a lakásvásárlásba, végig megyünk a vásárlási folyamaton, és végül adunk néhány hasznos tippet a beköltözés utáni időszakra is.
Tovább olvasokA lakáscsere sok kockázatot rejt magában, hiszen ebben az esetben az eladó vevővé válik, és 2 adásvételt kell lebonyolítani. Így megduplázódik a stressz, a hibalehetőségek száma, és a lehetséges bukás mértéke is. Ugyanakkor, ha jól csinálod, két lehetőséged van, hogy jól járj. Ha drágán adsz el és olcsón veszel, duplán nyerhetsz az ügyön.
Tovább olvasok